Denne Menu

PRE NEVESTY...

Je optimálne, ak začnete svadbu zariaďovať 12-6 mesiacov vopred. Tie z vás, ktoré majú na celé zariadenie svadby k dispozícii omnoho menej času, budú musieť byť väčšie šikuľky a zorganizovať všetko potrebné
trochu rýchlejšie.

Ako nevesta musíte myslieť na všetko a verte, či nie – je toho dosť. Náš plánik vám zabráni zabudnúť na niečo dôležité:

12-6 mesiacov pred svadbou:

 • vyberte dátum svadby
 • rozhodnite sa, kto budú vaši svedkovia
 • stanovte si rozpočet
 • zabezpečte si (vy aj partner) dovolenku niekoľko dní pred svadbou a po nej, aby ste tak mali istotu, že stihnete všetko potrebné
 • ak plánujete svadbu v kostole, navštívte kňaza a zariaďte s ním potrebné náležitosti
 • ak plánujete civilnú svadbu, navštívte príslušný mestský alebo obecný úrad

Ak je už svadba oficiálne naplánovaná, budete sa musieť postarať o množstvo dôležitých vecí:

Hostia - zostavte si zoznam pozvaných hostí.

Ttýždeň pred svadbou si preverte, či sa svadby zúčastnia všetci pozvaní hostia.

Objednajte svadobné oznámenia. Farebne a tematicky by mali ladiť s celkovou výzdobou. Oznámenia a pozvánky rozpošlite aspoň mesiac pred svadbou.

Pripravte si zasadací poriadok a podľa zoznamu pozvaných hostí dajte vyhotoviť menovky. 

Vyberte a objednajte si obrúčky. Ak uznáte za vhodné, zabezpečte aj ďalšie doplnky (vankúšiky na obrúčky, osobu, ktorá ich bude niesť a pod.).

Krátko pred svadbou sa dohodnite s jedným zo zúčastnených hostí, ktorý bude ochotný postaviť sa po obrade blízko k vám a zberať kytice, resp. iné dary, ktoré dostanete. 

Zarezervujte svadobnú miestnosť na konkrétny termín - teraz budete musieť vyriešiť otázku jedla a nápojov, podávaných na svadobnej hostine:

 • ak sa vaša svadba koná v kultúrnom dome, resp. inej podobnej miestnosti, pravdepodobne si budete musieť zabezpečiť jedlo, pitie a obsluhu sami. Opýtajte sa prenajímateľa miestnosti, či spolupracuje s ľuďmi, ktorí majú na starosti stravovací servis, v prípade, že áno, skontaktujte sa s nimi. Zabezpečia kompletné svadobné menu? Poskytujú aj pitie, resp. prípitok? Majú vlastnú obsluhu alebo si ju musíte zohnať sami?
 • ak sa vaša svadba koná v reštauračnom alebo stravovacom zariadení, toto vám pravdepodobne ponúkne aj stravovacie služby. Nezabudnite sa opýtať, akým spôsobom je zabezpečené podávanie alkoholických a nealkoholických nápojov. V niektorých zariadeniach vám umožnia priniesť si vlastné nápoje, v iných vám túto možnosť striktne zakážu, no a inde sú ochotní pristúpiť na kompromis a umožnia vám priniesť si určité množstvo nápojov, pričom stanovené množstvo si budete musieť objednať výlučne od nich. V prípade vlastnej stravy či nápojov je zvykom, že obsluha je vo Vašej réžii a nie v réžii zariadenia. 
 • v oboch prípadoch máte možnosť rozhodnúť sa pre klasické svadobné menu v podobe viacerých podávaných chodov alebo pre stolovanie v podobe švédskych stolov. Nezabudnite sa opýtať, či sa v príslušnom zariadení nachádza aj uzamykateľná miestnosť, do ktorej si budete môcť uložiť zásoby jedla a pitia.
 • ak sa vaša svadba uskutoční v zariadení, ktoré má k dispozícii aj ubytovacie kapacity a svadobnej hostiny sa zúčastnia aj menšie deti, možno by bolo vhodné objednať pre ne izbu, kde ich budete môcť dať spať, ak už budú v neskorších nočných hodinách unavené. Ak sa rozhodnete svadobnú noc so svojim miláčikom stráviť v hoteli, zarezervujte si izbu. Ak je potrebné, zarezervujte ubytovanie aj pre svadobných hostí zo vzdialenejších oblastí.
 • objednajte cukrárku. Dohodnite sa s ňou, či suroviny na prípravu zákuskov zabezpečí sama, alebo ich prinesiete vy. Pri objednávke množstva svadobných zákuskov nezabudnite ani na výslužky pre príbuzných, priateľov a známych, ktorí sa nezúčastnia svadobnej hostiny. 
 • ak máte povolené priniesť si na svadobnú hostinu drobné občerstvenie, približne 1-2 týždne pred svadbou je potrebné zakúpiť ho. Výber je široký, pozvaných svadobníkov môžete pohostiť rôznymi druhmi údených, či neúdených – esteticky nakrájaných – syrov, syrových korbáčikov, oštiepkov, slaným pečivom, ale i orieškami, či ovocím. Ak ste sa dohodli aj na zabezpečení alkoholických a nealkoholických nápojov vo vlastnej réžii, nezabudnite, že je potrebné zakúpiť ich v dostatočnom časovom predstihu. Ak máte možnosť, skúste sa poobzerať po cenách aj vo veľkoobchodných skladoch alebo obchodných priestoroch typu Cash&Carry, väčší nákup tu možno vyjde lacnejšie. Dohodnite sa s ochotným rodinným príslušníkom alebo priateľom, ktorý bude môcť nakúpené jedlo a nápoje odviezť deň pred svadbou, prípadne v deň svadby do svadobnej miestnosti.
 • svadobná výzdoba pripravená vlastnými rukami je síce pekný nápad, ale treba pamätať na to, že nie všade budete mať sálu k dispozícii deň vopred a často treba všetko zbaliť a upratať hneď po skončení zábavy. S cudzou pomocou je to jednoduchšie. Koláče je lepšie ponúkať na samostatnom zákuskovom stole, aby sa predišlo tzv. tanierikovému efektu. Ten sa stáva, keď sú zákusky servírované na tanieroch po stoloch. Keď hostia skonzumujú lepšie koláče, na stole zostanú tie "horšie". 

A ak chcete mať zabezpečenú kompletnú výzdobu miestnosti (návleky na stoličky, čokoládové fontány, svadobné srdcia) alebo aj kostola či auta, zverte to do rúk profesionálov.
Odporúčame: Výzdoby Brezno - www.vyzdobybrezno.sk 

Kontakt

Hotel Rohozná ***
Rohozná 639
97701 Brezno
Slovensko

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Rezervácie: +421 48 6111 184
Mobil: +421 911 639 878

 

Spokojní klienti z BA: 

S prístupom obsluhujúceho personálu a kvalitou stravy sme nadmieru spokojní. Dovolíme si povedať, že zhruba v 5 - 6 týždňových intervaloch sa tu zastavujeme z BA do RV. Kvalita a ochota personálu je na 1*. Prajeme všetko dobré... 

Účastníci vzdelávania: 

8- členný team vzdelávacieho školenia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny týmto vyjadruje maximálnu spokojnosť so službami zariadenia. Ďakujeme. 

Rodina Kutišová:

Chceme sa zo srdca poďakovať za mimoriadne príjemné chvíle, ktoré sme u Vás strávili počas Veľkonočných sviatkov. Pozdravujeme aj pani kuchárky, veľmi nám chutilo. 

Hore